Articole

Concertul pascal „Pași spre Lumina Învierii”

banner-news_35_24_18_12.png

Concertul pascal „Pași spre Lumina Învierii”
Parohia Sfântul Nicolae din localitatea Cățelu -jud.Ilfov, organizează în data de 2 aprilie 2017 Concertul pascal : „Pași spre Lumina Învierii”. Evenimentul va debuta cu oficierea Sfintei Liturghii a Sfântului Vasile cel Mare, răspunsurile liturgice vor fi oferite de membrii Grupului Psaltic NecTarioS.
Concertul va începe în jurul orelor 11:00 și va fi susținut de Grupul Psaltic NecTarioS si tanara interpreta de muzică populară , GEORGIANA AURICĂ.
În cadrul concertului vor putea fi ascultate pricesne din perioada Postului Mare , cântece tradiționale cu ocazia anului omagial al mărturisitorilor din temnițele comuniste și cântece specifice Triodului, concertul încheindu-se apofatic în nădejdea Învierii.